A keresztállítási ünnepség hitvallás, kiállás hitünkért, meggyőződésünkért, minden egyes keresztállítás vagy -felújítás egy-egy igen az életre, tanúságétel Jézus Krisztus, a kereszténység és a kereszténységből kinőtt kultúránk, hagyományaink mellett – mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) parlamenti államtitkára csütörtökön Salgótarjánban, ahol egy megújított, az út mellett álló keresztet adtak át.
Latorcai Csaba szerint a kereszt életforma, a kereszt döntés, Isten ereje.
A régiek a település határára állított keresztekkel azt kívánták jelezni, hogy aki belép a településre, lássa, hogy az ott élők Jézus erejében bíznak – mondta.
A politikus bírálta a párizsi olimpia nyitóünnepségét, amely szerinte nem volt méltó sem Európához, sem az olimpiához.
„Amit láttunk, az eltörlés kultúrájának erőteljes nyomulása volt, ahogyan piedesztálra emelték az új Mammont a befogadás nevében, már-már blaszfémiába fordulóan gúnyt űzve a kereszténységből, amely évszázadok óta formálja és megtartja Európát, és benne bizony hazánkat is„
– mondta.
Bírálta „a baloldal egyes megmondó embereit” is, akik tűz alá vették azt az elképzelést, hogy a Gellért-hegyen álló Szabadság-szobor talapzatára kereszt kerüljön.
Az államtitkár azt mondta: tisztán, egyértelműen meg kell fogalmazni, hogy „nemet mondunk az eltörlés kultúrájára, igent a szabadságra, a hagyományos értékekre, a keresztény-zsidó gyökereinkre; igent mondunk arra, hogy az apa férfi, az anya nő, és a jövőnk a hagyományos családok védelmén és támogatásán nyugszik„.
Kreicsi Bálint (Fidesz-KDNP-Hajrá, Salgótarján! Egyesület), Salgótarján megválasztott polgármestere a rendezvényen arról beszélt, hogy Magyarországon leginkább az út szélén találkozni keresztekkel.
Mint mondta, a keresztek jelzik a hovatartozásunkat, hogy Szent István király óta melyik egyházhoz tartozunk, és azt is, hogy a kereszténység örök.