Roland Garros – Fucsovics Márton a nyolcaddöntőbe jutott

Fucsovics Márton nyolcaddöntőbe jutott egyesben a francia nyílt teniszbajnokságon, miután a harmadik forduló szombati játéknapján három szettben legyőzte a brazil Thiago Monteirót.

Az első szett elején mindkét teniszező két-két alkalommal elvette ellenfele adogatójátékát, majd ez a magyarnak 6:5-nél is sikerült, így 59 perc után előnybe került. A második felvonás sokkal simábban alakult, Fucsovics kétszer is megnyerte a világranglistán 84. Monteiro szervajátékát, és 6:1-re hozta a játszmát.
A harmadik szett is így kezdődött, majd így is végződött, így a szervafogadásban szinte végig remeklő magyar játékos jutott tovább.
A két játékos korábban egyszer találkozott egymással, és tavaly májusban, a müncheni salakos torna nyolcaddöntőjében is Fucsovics nyert.
A világranglistán jelenleg 63. helyezett Fucsovics újabb sikerével beállította eddig legjobb Grand Slam-szereplését, hiszen a 2018-as és az idei ausztrál nyílt bajnokságon is a negyedik körig jutott. A magyar játékosok közül eddig csak Kehrling Béla, Asbóth József, Gulyás István és Taróczy Balázs tudott a legjobb 16 közé kerülni a Roland Garroson.
A párizsi első fordulóban, hétfőn Fucsovics négy játszmában legyőzte a negyedik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyevet – és pályafutása során először vert meg olyan játékost, aki a legjobb tíz között van az ATP-rangsorban -, majd csütörtökön a második körben három szettben nyert a spanyol Albert Ramos Vinolas ellen. A nyolcaddöntőben a 13. helyen kiemelt orosz Andrej Rubljov lesz az ellenfele, de annak a találkozónak az eredményétől függetlenül minden bizonnyal a legjobb ötven közé jut a világranglistán.
“Igyekeztem nagyon összeszedetten játszani, és végig irányítani a meccset. Ott vagyok a legjobb 16-ban egy újabb Grand Slamen, hétfőn folytatás Rubljov ellen” – írta közösségi oldalán Fucsovics.

Eredmény, férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Thiago Monteiro (brazil) 7:5, 6:1, 6:3

korábban:
női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói) 2:6, 6:4, 6:2